FEDERASYON BAŞKANIMIZ HALİS AVŞAR, GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SAYIN OSMAN AŞKIN BAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Ankara, 15.11.2023

Bugün Federasyon Başkanımız Halis Avşar, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Başkanımız Avşar ve Gençlik Spor Bakanımız Sayın Bak, Türkiye’nin spor alanındaki gelişimi ve özellikle kempo branşıyla ilgili gelecekteki hedefleri ele aldılar. Görüşmede, genç sporcuların teşvik edilmesi, sporun toplumda yaygınlaştırılması ve kempo branşının ülkede daha geniş kitlelere ulaşması konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkanımız Avşar, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Bak’a, Türkiye Kempo Federasyonu’nun çalışmaları ve kempo sporunun ülke genelindeki gelişimi konusunda bilgi verirken, Sayın Bak ise sporun toplumsal etkileri ve gençler üzerindeki olumlu etkileri hakkında değerli görüşlerini paylaştı.

Ziyaret sonrasında yapılan açıklamada Başkanımız Avşar, “Sayın Bakanımıza nazik daveti için teşekkür ederiz. Sporun ülkemizdeki önemine ve gençlerimizin sporla buluşmasının getireceği olumlu etkilere hep birlikte dikkat çekmek için bu buluşmayı gerçekleştirdik. Bakanımızın spora verdiği destek bizleri cesaretlendiriyor ve bu alandaki çalışmalarımızı daha da güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ise, “Sporun gençlerimiz üzerindeki olumlu etkileri inkar edilemez. Federasyonumuzun kempo branşıyla yaptığı çalışmalar ve gençlerimizi sporla buluşturma çabaları bizi memnun ediyor. Spora ve gençlere yönelik bu tür destekleri artırarak devam ettirmek, ülkemizin genç nesilleri için büyük önem taşıyor.” şeklinde konuştu.

Ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşirken, Türkiye Kempo Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasındaki işbirliğinin daha da güçlenerek devam etmesi kararlaştırıldı.

Bunları da sevebilirsiniz