24-30 Ekim 2022 TARIHLERI ARASINDA ANTALYA’DA YAPILAN AVRUPA KEMPO SAMPIYONASI

24-30 Ekim 2022 TARIHLERI ARASINDA ANTALYA’DA YAPILAN AVRUPA KEMPO SAMPIYONASI’NDA MILLI TAKIMIMIZ 32 ALTIN 37 GUMUS VE 60 BRONZ OLMAK UZERE TOPLAMDA 130 MADALYA KAZANARAK MILLI TAKIMIMIZ TAKIM HALINDE AVRUPA KEMPO SAMPIYONU OLMUSTUR.

HALİS AVŞAR
TURKIYE KEMPO FEDERASYONU BASKANI.

Kempo şampiyonluk müsabakasına kadın, erkek, çocuklar (Minikler-yıldızlar) alt gençler, üst gençler; U23 ümitler, büyükler kategorilerine göre maçta yerlerini aldılar.

Sporcular Avrupa Kempo Şampiyonası’nda Kata, Weapon Kata, Semi, Full, Submission, Self Defense, Knockdown stillerinde yarışmışlardır. Yapılan yarışmalar sonucunda;

Kata: 2 altın, 3 gümüş, 8 bronz,

Weapon Kata: 4 altın, 3 gümüş, 3 bronz,

Semi: 8 altın, 10 gümüş, 18 bronz,

Full: 13 altın, 8 gümüş, 15 bronz,

Submission: 5 altın, 9 gümüş, 11 bronz,

Self Defense: 4 gümüş, 3 bronz,

Knockdown: 2 bronz,

Madalya kazanarak takım halinde Avrupa Şampiyonu olmuştur. Toplam madalya sayılarını: 32 altın, 37 gümüş, 60 bronz alan sporcular ülkeye kazandırdıkları başarı ile evlerine döndüler.

Türkiye Kempo savunma sporları Federasyonunun açıklamasına göre, Antalya’da düzenlenen müsabakada Nurhak Günleri altın madalya, Altuğ Sarı gümüş madalya, Ali Rıza Koç gümüş madalya sporcular bir altın ve dört gümüş madalya kazandı.

Türkiye Kempo Federasyon Başkanı Halis AVŞAR tüm katılımcı ülkelere ve sporculara başarılar dileklerini sunarken ülkemize hayırlı uğurlu olsun dedi. Bundan sonraki maçlarda Türk bayrağını her zaman en önde taşıyacaklarını bunu milli bir borç olduğunu ifadelerini kullanarak, katılan tüm sporcuları tebrik etti. IMF Kempo Başkanı Amatto ZAHARİA Türkiye’de olmaktan mutluluk duyduklarını bildirdi, yönetime ve tüm sporculara teşekkür etti. Misafirperverlikten memnun olarak ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz