KEMPO Federasyonumuzun Milli Takımı KKTC’de Büyük Başarısı

KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde “iki Devlet tek Millet” 30 Ağustos Zafer Bayramı Kupası Şampiyonası yapıldı.

25–27 Ağustos arası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen ”İki Devlet Tek Millet” 30 Ağustos Zafer Kupası ve Şampiyonası tamamlandı.

Başarılı organizasyonda Türkiye KEMPO SSF birinci oldu.

KEMPO 30 Ağustos Zafer Kupası Şampiyonasına ülkemizden 17 kişilik kafile ile katılım sağlandı. Turnuvada Türkiye Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Halis Avşar, KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngenç, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, ve İskele Belediyesi Başkanı Katip Demir’e Plaketleri takdim edildi.

Türkiye Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkan Vekili Teknik Direktör İsmail Ekici, KKTC’de yapılan Antrenör Eğitim kursunu kursiyerlere verirken, Genel Koordinator Hamdi Kasal kursiyerler ile ilgilendi. Başkan yardımcısı Şahin Sekmen’de yarışmalarda hazır bulundu. Türk Takımımız yarışmayı birincilikle tamamlarken Semi,Ful, Submission,Kata Weapon Kata ve Self Defence sistemlerinde dereceye giren Sporcularımız Kupa madalya ve sertifikalarını aldılar.

Türkiye Kempo Savunma Sporları Federasyonumuzun Başkanı Halis Avşar, Takımımız ile gurur duyduğunu belirterek tüm sporcuları tebrik edip teşekkür etti. Türk Takımımızın, Sporcularımızın, bu şampiyonada sergilediği performans ve gösteriler tüm seyircileri kendine hayran bıraktı. Başarı ile tamamlanan şampiyona sonrası Tüm takımımız yurda dönüş yaptılar.

Bunları da sevebilirsiniz